«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان در واکنش به اظهارات رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران گفت: مبارزه برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر نیازمند همکاری‌های دوجانبه است. وی همچنین تصریح کرد: هیئت حاکمه افغانستان برای مبارزه با مواد مخدر صنعتی نیز تلاش دارد و هیچ کارخانه فعالی در زمینه تولید مواد مخدر صنعتی در […]

 «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان در واکنش به اظهارات رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران گفت: مبارزه برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر نیازمند همکاری‌های دوجانبه است.

وی همچنین تصریح کرد: هیئت حاکمه افغانستان برای مبارزه با مواد مخدر صنعتی نیز تلاش دارد و هیچ کارخانه فعالی در زمینه تولید مواد مخدر صنعتی در این کشور وجود ندارد.

مجاهد دراین‌باره گفت: ما با جدیت بسیار با مواد مخدر صنعتی در افغانستان مبارزه می‌کنیم؛ این را ما اطمینان می‌دهیم که این پدیده نیز از بین خواهد رفت.

سخنگوی طالبان به «طلوع نیوز» گفت: هم اکنون نیز هیچ کارخانه تولید مواد مخدر صنعتی در افغانستان باقی نمانده که فعال باشد. با این حال اگر از ورود پیش‌سازهای مواد مخدر صنعتی به افغانستان جلوگیری شود، تولید آن نیز در افغانستان نیز محدود خواهد شد.

«عبدالسلام حنفی» معاون اداری نخست وزیر حکومت طالبان نیز پیش‌تر از کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای خواسته بود تا در زمینه مبارزه با مواد مخدر به افغانستان کمک کنند.