«امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان در دیدار با «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه ایران پیام تسلیت و همدردی امارت اسلامی و ملت افغانستان را در پیوند به سانحه سقوط بالگرد و شهادت آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه ایشان بیان کرد. متقی در این دیدار نقش و زعامت رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه جمهوری […]

«امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان در دیدار با «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه ایران پیام تسلیت و همدردی امارت اسلامی و ملت افغانستان را در پیوند به سانحه سقوط بالگرد و شهادت آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه ایشان بیان کرد.

متقی در این دیدار نقش و زعامت رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران را در توسعه همکاری‌های منطقه‌ای به‌خصوص با افغانستان ارزشمند خواند.

در ادامه کاظمی قمی نیز ضمن سپاسگزاری از پیام تسلیت حکومت و مردم افغانستان، اظهار داشت حکومت و مردم ایران پیام تسلیت حکومت و مردم افغانستان را در نخستین لحظات حادثه دریافت نموده است.

در پایان کاظمی قمی نیز روابط میان ملت‌ها و حکومت‌های افغانستان و ایران را صمیمی دانست و اظهار داشت که جانب افغانستان را در جریان آخرین مراسم تدفین پیکر شهدا قرار خواهد داد.